2017. évi szolgálati összesítő

2018.01.03 17:18

A Rönöki Polgárőr Egyesület 2017-ben is az alapszabályában, valamint a jogszabályokban meghatározottak szerint végezte munkáját.

A helyi Önkormányzattal a rendőrséggel és a környező Polgárőr egyesületekkel is folyamatos volt a kapcsolattartása. Szolgálati feladatait a rendszeres bűnmegelőzési járőrszolgálaton kívül, sok egyéb területen végezte. A település rendezvényeit minden esetben segítette, biztosította. Prevenciós feladatokat végzett községen belül, és internetes felületeken egyaránt. A Vas Megyei Polgárőr Szövetség munkájában rendszeresen részt vett, azt igény szerint segítette, rendezvényein képviseltette magát. Hozzájárult a Polgárőr mozgalom népszerűsítéséhez, az elvégzett munkáját rendszeresen kommunikálta a külvilág felé. A településen élő idős hívők hétvégi Istentiszteletre való eljutásáról gondoskodott. A gyerekeknek szóló rendezvényeken és azok szervezésében tevékenyen részt vett. Temetések, és Mindenszentek napjainak alkalmából a temető környékét biztosította. Járőrszolgálatai során, a szomszédos településen (ahol nincs Polgárőr Egyesület) is végzett bűnmegelőző tevékenységet. A Rendőrség felé 7 alkalommal volt jelzésadás, 3 alkalommal vettek részt közös akcióban.

Éves szolgálati számadatok:

Egyesület taglétszáma: 16 fő